Vítejte ! [ Přihlášení Instagram

LISTUJEME: Obejmi mě, prosím

Doporučujeme, Listujeme 11.3.2018

Tahle knížka pro předškolní děti vyšla už na podzim v nakladatelství Host. Ale protože mám pocit, že tak trošku zapadla – což způsobilo souběžné vydání bestsellerů Rok v lese, Zubr si hledá hnízdo (o kterém jsem psala) a Pod zemí / Pod vodou -, chci vám ji ukázat. Je totiž báječná a v naší knihovně už má své pevné místo.

Máte-li doma Rok v lese, nepochybně patříte mezi fanoušky ilustrátorky Emilie Dziubak. V češtině od ní loni vedle Roku v lese a knížky Nechci být princezna vyšlo právě Obejmi mě, prosím. Emilia je jednou z nejznámějších mladých polských ilustrátorek. Ilustrovala už desítky knih v Polsku i zahraničí. Chcete vidět, jak Emilia kreslí medvěda? Tady si můžete užít krásné video.

Obejmi mě, prosím napsal polský spisovatel Przemek Wechterowicz, který už za své knížky získal řadu ocenění. Bydlí a píše ve Varšavě a jeho texty jsou překládány do mnoha jazyků. Třeba konkrétně Obejmi mě, prosím už vyšlo ve čtrnácti zemích.

Knížka vypráví příběh jednoho dne medvědího táty a jeho synka. Ti se rozhodnou, že si udělají báječný den. A protože úplně nejbáječnější je, když můžete někoho pořádně obejmout, vrhnou se do toho. Začnou u pana Bobra, nevynechají ani slečnu Lasičku, starého pana Losa, paní Anakondu a dokonce Hajného (kterému ovšem nejdřív pro všechny případy zabaví flintu).

„Je to knížka, kterou jsem měla vyhlédnutou už dlouho, ale teprve vloni na ni v Hostu dozrál čas. Ostatně jako třeba na Zubra,“ vzpomíná redaktorka Hostu Eva Sedláčková. „Na téhle knížce se mi líbí, že je ,tatínkovská´ a vtipná.“

Medvědi mají úplnou pravdu. Objetí je důležitá věc. Zástupy lidí v čekárnách psychologů, poznamenané výchovou typu „studený odchov“, která frčela v minulém století, by mohly vyprávět. S objímáním v rodině je to totiž podobně jako s předčítáním. Nemělo by se končit úderem okamžiku, kdy se dítě naučí číst samo / vyroste z dupaček a přestane roztomile žvatlat.

Jsem si jistá, že náš Prcek si jednou stoprocentně nebude stěžovat na to, že se cítí „nedomazlený“. Už v prvních hodinách a dnech poté, co se narodil, jsem se rozhodla, že nedopustím, aby mé dítě v tomhle ohledu jakkoli strádalo. I dnes se každou chvíli tulí u jednoho z nás v náruči a aby toho náhodou nebylo málo, i čtení téhle knížky pokaždé zakončíme mohutným objetím.

Zaujala vás knížka? Ne nadarmo získala Literární cenu hlavního města Varšavy 2014 a v témže roce se dostala do prestižního výběru White Ravens! A závěrem pro vás mám jeden tip – oběma autorům v loňském roce vyšel další společný počin, The Secret Life of a Tiger. Snad se brzy dočkáme i českého vydání!

 

Jedna odpověď to “LISTUJEME: Obejmi mě, prosím”

 1. marcperlmichel na 16.3.2018 @ 22:21

  Mony, moc děkuji 🙂

Komentář

 • LISTUJEME: Víš, co má v plínce myš?

  od na 15.6.2016 - 11 Komentáře

  Prcek z plen nespěchal. Já byla taky v klidu. Jenže pak ho přijali do školky. V našem společném životě se tak loni na jaře objevil první deadline a já jsem zareagovala tak, jak mívám v podobných situacích ve zvyku. Nakoupila jsem odbornou literaturu. Včetně téhle publikace. Co si o ní myslím?

 • Pop-up leporela, která budou vaše děti milovat

  od na 4.9.2016 - 6 Komentáře

  Prostorová leporela Rudolfa Lukeše plná zvířátek vznikla před dlouhými desetiletími. U nás ovšem letos vychází úplně poprvé. Proč? Protože jejich autor kdysi roztrhal přihlášku do KSČ. Ale teď jsou tady. A jsou nádherná.

 • Vánoční punč 2016. Ochutnejte a vyhrajte si kopu knížek pod stromeček!

  od na 1.12.2016 - 38 Komentáře

  Po roce je tu zas! Prosinec a s ním náš Vánoční punč. Adventní soutěž o ty nejkrásnější knížky, která se už loni setkala s velikým ohlasem. Jenže letos jsme se nějak víc rozjeli, a tak toho pro vás máme opravdu plný kotel. Chtěli byste vyhrát skvělé Mapy, Hravouku nebo Horáčkovu The Greedy Goat? Zkuste štěstí!

 • Ema Naopak. Nikdy nezapomeneme! <3

  od na 1.3.2016 - 8 Komentáře

  Tahle knížka byla jako zjevení. Poté, co u nás v polovině osmdesátých let vyšla, získala si srdce snad všech malých čtenářů. Jednoduchá, vtipná, chytrá. Prostě Ema. Co je na ní tak neobyčejného? 

 • Říkanky celé bílé. Památka na Josefa Křešničku

  od na 24.3.2015 - 6 Komentáře

  Zima oficiálně skončila a ani letos jsme si sněhu moc neužili. Ale aby se neřeklo, že jsem nevděčná, na rozloučenou s ní vám ukážu jedno nádherné zimní leporelo. A především jeho autora. Josef Křešnička, v té době noční hlídač v JZD, psal pro děti rád. Hodně. A krásně.

Vyhledávání

Najdete nás na Facebooku

… a zákulisí blogu poodhalujeme na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Doporučujeme knížku

Dinosaurium