Vítejte ! [ Přihlášení Instagram

LISTUJEME: Jakub a Jáchym. Interaktivní zázrak z minulého století

Doporučujeme, Listujeme 3.10.2017

Jakuba a Jáchyma jsem neznala. Až se jednou má kamarádka zmínila o tom, že je jako malá měla v oblibě. Zkusila jsem je koupit Prckovi a byla to trefa do černého. Od té chvíle čteme Jakuba a Jáchyma pravidelně a myslím, že se nám nikdy neomrzí.

Jakub a Jáchym dánského autora Jorgena Clevina vyšli v češtině poprvé ještě před revolucí. Kde jinde než v Albatrosu. Podobně jako v případě Emy Naopak Albatros sloučil dva příběhy do jedné knížky. V antikvariátech tak můžete narazit na původní vydání (na fotografii níže), které obsahuje jak titulní příběh, tak i dobrodružství obou hrdinů nazvané Jakub a Jáchym zachránci.

jakub-a-jachym_1

Dnes Jakub a Jáchym vycházejí v nakladatelství Artur, které vede syn ilustrátorky Heleny Zmatlíkové Ivan. Ten se rozhodl oba příběhy zas rozdělit do dvou knížek. „V Dánsku pravidelně vycházejí vždy svazky dva. Toho se také držíme,“ vysvětluje Ivan Zmatlík. Z úspěchu Jakuba a Jáchyma má radost: „V našem nakladatelství vyšli již ve čtvrtém vydání, jsou stále velice oblíbení.

Prcka si příhody chlapečka Jakuba a jeho slona Jáchyma od prvního přečtení omotaly kolem prstu. Velký podíl na tom podle mne mají otázky a úkoly, kterými je každý příběh protkaný. Jsou vytištěné červeně, ptají se dítěte jak se jmenuje, kde bydlí a vybízejí ho k různým aktivitám. Popravdě řečeno, nejsem si jistá, zda doma máme půvabnější knížku s podobnými interaktivními prvky.

jakub-a-jachym_in_1

jakub-a-jachym_in_2

jakub-a-jachym_in_3

V prvním díle zastihujeme Jakuba a Jáchyma zrovna v předvečer slonových narozenin. Jáchym vám poví, co by si k narozeninám nejvíc přál a když se ukládá ke spánku, poprosí, abyste mu zhasli. Cvak!

jakub-a-jachym_in_4

jakub-a-jachym_in_5

Následující den si Jáchym u snídaně rozbalí dárky a také se poprvé vydává do školy. A ve škole, tam je veliká zábava. Vypadá trochu jako lokomotiva (zřejmě funkcionalismus) a malý čtenář o přestávce hádá, které zvířátko sedí v které lavici, kdo už snědl svačinu, pod vedením paní učitelky Karolíny spolu s ostatními počítá předměty na tabuli a cestou ze školy si ještě se zvířátky zahraje na schovku.

jakub-a-jachym_in_6

jakub-a-jachym_in_7

jakub-a-jachym_in_8

jakub-a-jachym_in_9

jakub-a-jachym_in_10

jakub-a-jachym_in_11Doma už netrpělivě čeká Jakub s večeří a děti se spolu s Jáchymem mohou pak chvilku dívat na televizi. A světě, div se, když podržíte stránku proti světlu, na obrazovce se skutečně něco objeví!

jakub-a-jachym_in_12

jakub-a-jachym_in_12a

U nás doma jsme zkrátka z téhle knížky nadšení. A stejně tak z volného pokračování, kdy si Jáchym po ukončení školní docházky hledá práci a rozhodne se stát se hasičem – záchranářem. Není divu, právě tohle je povolání Prckova tatínka.

Jakuba a Jáchyma, stejně jako knížku Jakub a Jáchym zachránci, seženete například v mém oblíbeném e-shopu Počtení.cz. Mezi námi – kdybych já měla internetový obchod s knížkami pro děti, vypadal by přesně takhle. Tak k nim určitě zasurfujte!

 

 

3 komentáře to “LISTUJEME: Jakub a Jáchym. Interaktivní zázrak z minulého století”

  1. Jedna z knížek, kterou jsem nadšeně četla já a teď se stejným nadšením ji se mnou čtou mé děti… a má pro ně kouzlo i to, že je to přesně ta knížka, kterou jsem měla jako malá (řadu knih z mého dětství jsem si musela sehnat zase až teď třeba v antikvariátech, protože jsem je kdysi měla jen půjčené)…

  2. Pěkné, tyto knížečky nám přesně chyběly 🙂

  3. Jakuba a Jáchyma jsem milovala jako malá a milují je i naše děti. je moc hezké vidět, jak je pro ně nezvyklé a zajímavé, že čtou stejnou knížku, jako jsme četli v jejich věku my. Nějak jim to pomáhá uchopit, že máma a táta byli taky někdy děti 🙂 Na té naší je už věk dost znát, ale dokud bude držet pohromadě, nové vydání kupovat nebudu. To staré má pro mě svoje neocenitelné kouzlo 🙂

Komentář

Vyhledávání

Najdete nás na Facebooku

… a zákulisí blogu poodhalujeme na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Doporučujeme knížku

Ahoj hrdino