Vítejte ! [ Přihlášení Instagram

Je to tady: Vánoční punč. Už potřetí!

Giveaway, Nezařazené 3.12.2017

Již se nám z toho stala taková pěkná tradice. Každoročně v prosinci si díky naší spolupráci, která nezná hranic, můžete na blozích Knihy dětem, Malý Pampúch a Čítajme si spolu vyhrát hromady knih pod stromeček! A ani letošní rok nebude výjimkou. Mrkněte se, co a jak můžete získat právě tady a teď!

Vánoční punč jsme s Vik z Čítajme si spolu a Alžbetou z Malého pampúcha i tento rok uvařily, jak nejlépe jsme jen uměly. Osobně jsme pro vás vybraly od našich milých sponzorů ty nejkrásnější tituly. Punč jsme navíc okořenily oproti předchozím ročníkům třemi bleskovými soutěžemi na spřátelených blozích Bookworm´s Diary, Orvokki´s blog a Mimi malá knihomilka, tak je určitě sledujte, aby vám neutekla ani jedna šance na báječnou knižní výhru!

Teď už se ale pojďme podívat na tři obří balíky knížek, které pro vás máme my s Prckem:

1. Výherce prvního balíčku získá novinku Dlouhá cesta od Petra Horáčka, kterou věnovalo naše nejoblíbenější dětské knihkupectví Pinwheels. Psala jsem o ní nedávno. Další velkoformátová nádhera je Pouť z populární série Dům myšek od nakladatelství Meander. Následuje Celý svět v obrázcích od Mladé fronty a sešit plný úkolů Dinohrátky, ilustrovaný Vendulou Hegerovou, který věnovalo nakladatelství Albatros. A pozor, máme tu i geniální audioknížku Kvak a Žbluňk jsou kamarádi od Tympana. My ji máme doma a můžeme potvrdit, že Jakub Prachař a Vojta Dyk jsou tam bezkonkurenční. Třetí díl své vtipné série o pejskovi Žerykovi, Žeryk pracuje, nám darovala Naše kniha.

Slovenská novinka Ako naučiť Eda lietať zatím v češtině nevyšla, budete si ji tedy moci vychutnat v originále! Věnoval slovenský Albatros. Triton nám stejně jako loni ochotně daroval veselou adventní knížku Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my. (Psala jsem o ní loni tady.) A brněnský Host se přidal s krásnou knížkou Zmáťa a Záhada. Všechno dobře dopadne!, kterou jsem Prckovi přivezla z letošního Světa knihy a zaznamenala veliký úspěch. A Malého prince s ilustracemi Markéty Vydrové od Tritonu znáte? To vám je krása! Psala o něm před časem Petra z Bookworm´s Diary tady. Z nabídky hračkářství Hugo chodí bos jsem pro vás vybrala Putování žabáka Filemona – půvabnou knížku mé oblíbenkyně Jany Šrámkové. (Dospělým velmi doporučuji její Zázemí a Hruškadóttir.) Obejmi mě, prosím, je pak novinka z dílny nakladatelství Host, kterou si stoprocentně užijí nejen příznivci ilustrátorky Emilie Dziubak.

2. Druhému balíku dominuje Justýnka a asistenční jednorožec – velká pecka z Albatrosu. Pozadu ale nezůstává příběh létajícího myšáka v knize Armstrong, kterou věnovalo nakladatelství Dynastie. Malý nakladatel Mazzel překvapil pozoruhodnou hledací knížkou Neviditelná Mumo. Alžbeta už jí věnovala článek na svém blogu. A v Červené knize pohádek z edice Ella & Max od Presco Publishing si s malými čtenáři budete moci díky tiskacímu písmu počíst třeba o třech prasátkách nebo o Karkulce. Vombata Jirku z dílny Evy Papouškové a Galiny Miklínové už z blogu také znáte, věnovala nám ho Mladá fronta. My rybáři z Lužnice jsou půvabná záležitost od Verzone. Legendární leporelo Milá zoo zatím česky stále nevyšlo, ale výherce si jej díky štědrosti nakladatelství Zelený kocúr bude moci užít slovensky.

Grada (ze své edice Bambook) věnovala Dobrodružství pana Kolečka, ilustrované Janem Laštovičkou. A za krásný výtvarný pracovní sešit Příroda děkujeme také nakladatelství Presco. Těm, kdo si s dětmi už od listopadu zpívají koledy, udělá radost zpěvník s cédéčkem plným koled Zpívejte s námi od Kühnova dětského sboru. O originální podobu se, stejně jako u předchozího dílu, který u nás doma jede v přehrávači každou chvíli, postarala Vendulka Chalánková. A oboustranná knížka Kůzlátka od Portálu? Tu Prcek zbožňuje! Musíme ji číst každou chvíli a vždycky nejdřív z jedné a následně i z druhé strany. Nadílku pak završuje novinka Robinson od Petra Síse, kterou nám ochotně darovalo nakladatelství Labyrint (které vedle knížek vydává i známý dětský časopis Raketa).

3. V třetí hromadě najdete velkoformátovou encyklopedii Včely Piotra Sochy, věnované skvělým e-shopem Počtení.cz. (O Včelách jsem psala tady.) Labyrint přispěl svou žhavou novinkou Profesor Astrokocour: Hranice Vesmíru a nechybí ani nádherný počin Já nejsem tvoje maminka, který jsem si letos dovezla z Tabooku, protože mu prostě a jednoduše nešlo odolat – věnovalo Počtení.cz, stejně jako příhody dvou neobyčejných kamarádek nazvané jednoduše Mimi a Líza. Možná je znáte i z animovaného televizního seriálu. A kdopak nám to tady vypadl z knížky? Vlk! Popleteného Vlka, který vypadl z knížky, přeochotně věnovala Paseka. Knížečku dětské poezie Abeceda darovali dobří lidé z Verzone a celosvětově populární leporelo Very Hungry Caterpillar si ve slovenštině budete moci přečíst díky laskavosti nakladatelství Zelený kocúr.

O dobrodružství party kamarádů se dočtete v Leafy the Pet Leaf – anglické knížce, kterou nám pro vás věnoval e-shop Angličtina-hry.cz. Roztomilého Ondřeje, který jde do školy, pro vás máme od Grady a příjemné svátky vám svou knížkou Veselé Vánoce s ilustracemi Jakuba Cenkla, jejíž součástí je i cédéčko s koledami, přeje nakladatelství Pierot. Z dotisku nakladatelství Portál za námi přiletěl Horáčkův Papuchalk Petr. A last but not least, modrovlasá královna všech zvídavců a dobrodruhů, komiksová Hilda a kamenný les od nakladatelství Paseka!

Co můžete udělat pro to, aby jeden z těchto balíků knih přistál právě u vás doma? Poslat nám do 14. 12. správnou odpověď na soutěžní otázku níže – použijte TENTO FORMULÁŘ. Vyhraje 36. správná odpověď, dále 36. odpověď od konce a do třetice správná odpověď přesně uprostřed. Jména výherců oznámíme 15. prosince na našem Facebooku!

Na co se ptáme?

Kolik sponzorů se letos zapojilo do Vánočního punče?

A) 28                       B) 32                              C) 36

Tady je malá nápověda 😉

 

Všem našim milým a ochotným sponzorům ze srdce děkujeme!

Každý účastník se navíc dostává do závěrečné losovačky 20. prosince u Vik na Čítajme si spolu, kde se hraje o další tři obří balíky knih. Podívejte se na ně tady!

A ještě jedno překvapení na závěr! Stejně jako loni, i letos dostanou úplně všichni soutěžící v Punči na Štědrý den mailem překvapení. Ale zatímco v loňském roce bylo jedno, letos jsme přichystali rovnou tři! Věříme, že vám i vašim ratolestem příjemně ukrátí čekání na Ježíška. Držíme vám palce a krásný advent!

 

53 Odpovědi to “Je to tady: Vánoční punč. Už potřetí!”

 1. Myslím, ze jich je 36. Diky za hezkou soutez.

 2. Odpoved c) 36 . Rada se zucastnim sputeze a zaroven diky Vam za celorocbi inspiraci.❤️

 3. 36

 4. Přes formulář, prosím. Odpovědi v komentářích do soutěže zařadit nemůžeme.

 5. Za c) 36
  Nadherne knizky!

 6. Veronika na 4.12.2017 @ 7:29

  Snad 36 🙂

 7. Tereza na 4.12.2017 @ 8:33

  odpoved je c] 36

 8. Kateřina na 4.12.2017 @ 9:40

  Moc díky za krásnou soutěž, odpověď odeslána, tak snad budeme mít štěstí 🙂

 9. Lucie Lejsková na 4.12.2017 @ 20:46

  Je to c) 36 sponzorů :). Moc děkuji za příležitost, moc pěkné knihy jste vybrali!

 10. Milan Andel na 4.12.2017 @ 21:05

  c) 36 sponzorov – pre vnúčatá….ďakujem.

 11. Iveta Andelová na 4.12.2017 @ 21:17

  C) 36 sponzorov …Krásne knižky pre Adu a Oliho.

 12. 36 sponzorov 😊🍀

 13. Zuzana na 4.12.2017 @ 22:01

  nádherné knihy … na základe vašich článkov máme pár z nich doma a deti ich rady čítajú (avšak ja ešte radšej) … ďakujeme za všetky inšpirácie 🙂

 14. 36 sponzorov

 15. Tatiana na 4.12.2017 @ 23:17

  36 sponzorov a Každú jednu knižku z vášho zoznamu by som chcela mať doma, sú nádherné. Niekedy neviem či tie knižky kupujem pre seba alebo pre deti. Ďakujem za skvelú inšpiráciu 🙂

 16. Tento rok je zapojených 36 sponzorov 😊

 17. Barborka na 5.12.2017 @ 10:01

  Správna odpoveď je C – 36 sponzorov

 18. správna odpoved je c, 36 sponzorov. krááásne knižky sú v balíčkoch. jupííí. 🙂

 19. Míša M. na 5.12.2017 @ 15:32

  Dobré odpoledne, jeee nutně je potřebujeme všechny 😀Děkuji za inspiraci a za soutěž. Krásný adventní čas.

 20. 36

 21. Jindra na 6.12.2017 @ 12:48

  Nádherné balíčky, knihy Petra Horacka teď u nás frčí. Máme Papuchalka a Lízu, ale jen z knihovny. Dostat tak jeden z obřích balíku, to by byl vánoční dárek! Díky za možnost soutěžit.

 22. Adéla Knápková na 7.12.2017 @ 0:20

  odpověď c) 36 sponzoru

 23. Mária na 7.12.2017 @ 14:20

  c) 36

 24. Dominika na 8.12.2017 @ 8:19

  odpoved C) 36

 25. 36 sponzorov

 26. Katarina na 10.12.2017 @ 18:08

  odpoved C (36

 27. Zuzana na 12.12.2017 @ 13:50

  Dakujeme za sutaz, odpoved je vo formulari 🙂

 28. Veronika na 12.12.2017 @ 15:28

  Děkuji za soutěž, sponzorů je 36.

 29. Lenka L na 14.12.2017 @ 19:42

  Krásné číslo 36, tedy za c). Gratuluji k takovému množství!

 30. Michala na 20.11.2018 @ 21:06

  36 a díky za recenze a inspiraci

Komentář

 • LISTUJEME: Víš, co má v plínce myš?

  od na 15.6.2016 - 12 Komentáře

  Prcek z plen nespěchal. Já byla taky v klidu. Jenže pak ho přijali do školky. V našem společném životě se tak loni na jaře objevil první deadline a já jsem zareagovala tak, jak mívám v podobných situacích ve zvyku. Nakoupila jsem odbornou literaturu. Včetně téhle publikace. Co si o ní myslím?

 • Pop-up leporela, která budou vaše děti milovat

  od na 4.9.2016 - 6 Komentáře

  Prostorová leporela Rudolfa Lukeše plná zvířátek vznikla před dlouhými desetiletími. U nás ovšem letos vychází úplně poprvé. Proč? Protože jejich autor kdysi roztrhal přihlášku do KSČ. Ale teď jsou tady. A jsou nádherná.

 • Ema Naopak. Nikdy nezapomeneme! <3

  od na 1.3.2016 - 8 Komentáře

  Tahle knížka byla jako zjevení. Poté, co u nás v polovině osmdesátých let vyšla, získala si srdce snad všech malých čtenářů. Jednoduchá, vtipná, chytrá. Prostě Ema. Co je na ní tak neobyčejného? 

 • Říkanky celé bílé. Památka na Josefa Křešničku

  od na 24.3.2015 - 7 Komentáře

  Zima oficiálně skončila a ani letos jsme si sněhu moc neužili. Ale aby se neřeklo, že jsem nevděčná, na rozloučenou s ní vám ukážu jedno nádherné zimní leporelo. A především jeho autora. Josef Křešnička, v té době noční hlídač v JZD, psal pro děti rád. Hodně. A krásně.

 • Vánoční punč 2016. Ochutnejte a vyhrajte si kopu knížek pod stromeček!

  od na 1.12.2016 - 38 Komentáře

  Po roce je tu zas! Prosinec a s ním náš Vánoční punč. Adventní soutěž o ty nejkrásnější knížky, která se už loni setkala s velikým ohlasem. Jenže letos jsme se nějak víc rozjeli, a tak toho pro vás máme opravdu plný kotel. Chtěli byste vyhrát skvělé Mapy, Hravouku nebo Horáčkovu The Greedy Goat? Zkuste štěstí!

Vyhledávání

Najdete nás na Facebooku

… a zákulisí blogu poodhalujeme na Instagramu

Doporučujeme knížku

Ahoj hrdino