Vítejte ! [ Přihlášení Instagram

Husa Líza a vánoční hvězda – pro vás přímo od Petra Horáčka

Doporučujeme, Giveaway 11.12.2015

„Kdykoli mě někdo požádá, abych mu podepsal Husu Lízu a vánoční hvězdu, uvědomím si, že bych měl začít řešit dárky,“ trefně poznamenal Petr Horáček před několika dny na svém blogu. Ano, tahle Husa Líza, nebo chcete-li Suzy Goose, je totiž jednou z nejhezčích vánočních knížek, jaké mohou děti pod stromečkem najít.

husa-liza_both

Husa Líza a vánoční hvězda shodou okolností patří mezi čtyři Horáčkovy knížky, které měly to štěstí a vyšly i v Česku – ačkoli, jak můžete vidět na fotografiích, v rozměrově mírně ošizeném formátu.

husa-liza_both_in

Ilustrace celosvětově oblíbeného autora dětských knih samozřejmě mnohem lépe vyniknou v originálním, výrazně větším vydání. Obálce anglické knížky navíc dodává ten správný nádech vánočního dárku blýskavý stříbrný font písma.

husa-liza_both_in_2

Český překlad se ale zas díky svému batůžkovému formátu snadno vejde do Prckova příručního zavazadla, když mu balím jeho pět švestek na cestu k babičce. A kromě toho je cenově příznivější.

husa-liza_both_in_3

Moje nejoblíbenější pasáž. Suzy Goose coby raketa!

Na nápad, že napíše vánoční knížku o huse Suzy (česky Líze), v té době už populární titulní hrdince jeho Silly Suzy Goose, přišel Petr Horáček přesně před sedmi lety, právě během vánočních svátků. Na ilustracích plných bílých závějí pak pracoval uprostřed léta. „Bylo to trochu divné, malovat sníh, když je venku horko. Ale já maluji sníh rád,“ podotýká Petr Horáček.

A tuhle část má nejradši Prcek.

A tuhle část má nejradši Prcek.

Plác!

Plác!

Husa Líza a vánoční hvězda neotřele vypráví o tom, jak se kvůli svátkům často honíme za zlatým pozlátkem a zaměřujeme se především na efekt, místo abychom si uvědomili, co je doopravdy důležité.

husa-liza_cz_in_3

Je Štědrý den a husa Líza se svými zvířecími přáteli obdivuje vánoční stromek, když ji náhle napadne, že mu na špičce chybí hvězda. A že nejlepší by byla přesně taková, jaká září na obloze. Líza neváhá a vydává se pro ni. Zarputile se do té výzvy zakousne a zkouší hvězdu všemi možnými způsoby získat. Pokus – omyl, pokus – omyl…

husa-liza_en_in_4

husa-liza_en_in_5

Ať se Líza snaží sebevíc, hvězdě se na dosah nepřiblíží. Vyčerpaná se choulí uprostřed vánice. Hvězda nebude. A co je horší: nejsou ani kamarádi. Líza zůstala na Štědrý večer sama, ztracená mezi závějemi.

husa-liza_cz_in_6

Celý ten puťák chladnou zimní krajinou Lízu i malé čtenáře učí důležitou věc: Tím, co dělá vánoční svátky dokonalými, nejsou ani ozdoby, ani dárky – ale přítomnost našich nejbližších, s nimiž můžeme Vánoce trávit.

husa-liza_cz_in_7

Je to tak. Dárky nejsou zdaleka to nejpodstatnější. Přesto jsme se s Petrem Horáčkem před několika týdny shodli, že bychom chtěli jednomu z vás malý dárek dát. Totiž výtisk Husy Lízy a vánoční hvězdy s podpisem autora.

husa-liza_cz_in_8

Jak se můžete téhle výjimečné giveaway zúčastnit? Napište mi do úterní půlnoci na adresu lucie(zavináč)knihydetem.cz odpověď na soutěžní otázku

Kolik stran má knížka Husa Líza a vánoční hvězda?

A)   40                              B)  56

Nápovědu najdete třeba zde. Knížku získá odesílatel 22. správné odpovědi v pořadí, do předmětu mailu napište prosím „Husa Líza a vánoční hvězda“. Na výhru není právní nárok, giveaway pořádáme pro radost nám všem. Jméno vítěze oznámím během středy 16. prosince na našem Facebooku, a pak hned vyrazím s Husou Lízou na poštu!

husa-liza_en_in_9

Jestli se vám ale Husa Líza a vánoční hvězda (nebo Suzy Goose and the Christmas Star) zalíbila natolik, že chcete mít jistotu, že s vámi stráví letošní svátky, není nic snazšího než ještě honem zabrousit do knihkupectví nebo e-shopu. České vydání seženete za 89 korun například zde. Kdo by si chtěl vychutnat originál, může si objednat z Bookdepository velkoformátový britský paperback za 247 korun, případně zvolit americké vydání v pevné vazbě za 490. My máme doma jak českou, tak anglickou verzi. A taky jsem letos kupovala tuhle knížku jako dárek – pst, už čeká na svou chvíli pod vrstvou vánočního balicího papíru…

husa-liza_in_autogram

My s Prckem vám všem přejeme krásné svátky a těšíme se, že někomu příští týden pošleme pod stromeček tuhle nádheru s podpisem. Držíme palce!

 

 

7 Odpovědi to “Husa Líza a vánoční hvězda – pro vás přímo od Petra Horáčka”

 1. Tereza na 11.12.2015 @ 13:33

  A

 2. Jana Hodaňová na 11.12.2015 @ 14:25

  A) 40 stran

 3. Odpovídejte prosím na e-mailovou adresu 🙂

 4. no to je aky klenot toto. skoda, ze uz jednu mame =)

 5. šárka na 26.9.2017 @ 12:47

  Dá se tato knížka někde koupit?

Komentář

 • LISTUJEME: Víš, co má v plínce myš?

  od na 15.6.2016 - 12 Komentáře

  Prcek z plen nespěchal. Já byla taky v klidu. Jenže pak ho přijali do školky. V našem společném životě se tak loni na jaře objevil první deadline a já jsem zareagovala tak, jak mívám v podobných situacích ve zvyku. Nakoupila jsem odbornou literaturu. Včetně téhle publikace. Co si o ní myslím?

 • Pop-up leporela, která budou vaše děti milovat

  od na 4.9.2016 - 6 Komentáře

  Prostorová leporela Rudolfa Lukeše plná zvířátek vznikla před dlouhými desetiletími. U nás ovšem letos vychází úplně poprvé. Proč? Protože jejich autor kdysi roztrhal přihlášku do KSČ. Ale teď jsou tady. A jsou nádherná.

 • Ema Naopak. Nikdy nezapomeneme! <3

  od na 1.3.2016 - 8 Komentáře

  Tahle knížka byla jako zjevení. Poté, co u nás v polovině osmdesátých let vyšla, získala si srdce snad všech malých čtenářů. Jednoduchá, vtipná, chytrá. Prostě Ema. Co je na ní tak neobyčejného? 

 • Říkanky celé bílé. Památka na Josefa Křešničku

  od na 24.3.2015 - 7 Komentáře

  Zima oficiálně skončila a ani letos jsme si sněhu moc neužili. Ale aby se neřeklo, že jsem nevděčná, na rozloučenou s ní vám ukážu jedno nádherné zimní leporelo. A především jeho autora. Josef Křešnička, v té době noční hlídač v JZD, psal pro děti rád. Hodně. A krásně.

 • Vánoční punč 2016. Ochutnejte a vyhrajte si kopu knížek pod stromeček!

  od na 1.12.2016 - 38 Komentáře

  Po roce je tu zas! Prosinec a s ním náš Vánoční punč. Adventní soutěž o ty nejkrásnější knížky, která se už loni setkala s velikým ohlasem. Jenže letos jsme se nějak víc rozjeli, a tak toho pro vás máme opravdu plný kotel. Chtěli byste vyhrát skvělé Mapy, Hravouku nebo Horáčkovu The Greedy Goat? Zkuste štěstí!

Vyhledávání

Najdete nás na Facebooku

… a zákulisí blogu poodhalujeme na Instagramu

Doporučujeme knížku

Ahoj hrdino