Vítejte ! [ Přihlášení Instagram

Puntík. Časopis pro nejmenší děti

Doporučujeme 20.7.2017

Na samém konci června se na stáncích objevil nový časopis pro děti. Věděla jsem o tom předem a nedočkavě jsem se hrnula do trafiky, sotva jsem Prcka ráno předala paní učitelce ve školce. V trafice Puntík nebyl, zato na poště měli. Jak se nám první vydání – letní dvoučíslo – líbí?

V první řadě bych měla upozornit, že Prcek už nejeden dětský časopis držel v ruce. Sluníčko, Mateřídoušku, Hranu, Prďáckej časák a samozřejmě i všeobecně velebenou Raketu. A… nic. Nezaujalo. Prolistoval, pokýval hlavou, odložil.

A pak přišel Puntík. Časopis pro děti od dvou do šesti let – a našemu čtyřleťákovi zjevně sedl jako ulitý. Za poslední dva týdny jsem hned několikrát (!) slyšela větu „Mami, budeme si číst Puntíka, jo?“ Nadšeně ukazuje pestrobarevný časopis prarodičům, kamarádce ze sousedství i bratránkovi z Plzně. Hrdě předvádí papírovou ponorku Andrey Popprové s brčkem coby periskopem, kterou jsme si hned po prvním prohlížení vystřihli a slepili.

Zato parádního kocoura si Prcek zprvu vystřihnout odmítl, protože na druhé straně je příběh Dina a Saury nakreslený ilustrátorkou Vendulou Hegerovou, o který se nechtěl připravit. Takže to dopadlo tak, že momentálně máme doma časopisy hned dva. To abychom mohli stříhat a lepit do aleluja. A jde to parádně, protože časopis je celý vytištěný na pevnějším papíře – zkrátka je ušitý menším dětem přímo na míru.

Já jsem si nejvíc oblíbila roztomilý komiks MYliŠÁCI od Anety Žabkové, doplněný na následující straně labyrintem plným zvířátek.

Taky se mi velmi zamlouvá příběh o Tobíkovi a Bibi, kteří si nechtěli uklízet hračky, obohacený o stránku s jednoduchými, ale zábavnými úkoly pro malé čtenáře.

Prcka taky moc baví. Ale mám dojem, že úplně nejradši má dvoustranu plnou nesmyslů, které vévodí postavičky Lízy a Pupíka, jež jste dříve vídali v časopisu Sluníčko.

Ono je to totiž tak: za celým časopisem Puntík stojí Eva Bavorová – zkušená bývalá šéfredaktorka Sluníčka, které ovšem před časem přešlo z Mladé fronty pod jiný vydavatelský dům. Pro ty, kdo si v poslední době stěžovali (a nebylo jich v internetových diskusích málo), že Sluníčko už není takové, jaké bývalo dřív, mám tedy skvělou zprávu: Eva Bavorová se letos vrátila do Mladé fronty, aby založila nový časopis pro ty nejmenší… A do Puntíku pozvala hned několik osvědčených autorů a ilustrátorů, které jste na stránkách Sluníčka vídali.

Jestli vás Puntík zaujal, můžete si ho detailněji prohlédnout v tomto videu. My ho rozhodně doporučujeme a vypadá to, že první číslo slaví i v jiných domácnostech velký úspěch, protože právě v těchto dnech probíhá jeho dotisk. Proto, pokud Puntík nemůžete nikde sehnat, pár dní vydržte – od 4. srpna už by měl zase být na poštách a v trafikách k dostání. A pak už se všichni budeme těšit na zářijové číslo, které má vyjít 24. srpna! Tuším, že budeme opět potřebovat dva výtisky…

 

7 komentářů to “Puntík. Časopis pro nejmenší děti”

 1. Klári na 8.8.2017 @ 12:55

  U nás taky časáky pohořívaj, hlavně Raketa, ta si ani neškrtla, ale ta si škrtá jen u dětí blogerek, u jiných ne:-)
  Jakžtakž zaujalo Sluníčko, o Puntíkovi jsem neslyšela a ani neviděla, tady ho asi neobjednali.

 2. Zuzana na 25.8.2017 @ 21:54

  Aha, tak proto mi Puntík nepřišel oproti Sluníčku nijak zvlášť inovativní! Říkala jsem si, stejní ilustrátoři, podobná skladba… Jako jo, ušel, akorát vystřihování jsme museli odložit, protože to chtělo přečíst to, co je na druhé straně. Raketa se moc líbila mě, ale starší děti jsou na ni už docela velké, nejmladší mi zase připadala malá, takže posouzení dětí u nás není ideální.

 3. Dobrý den, tak za nás Puntík taky super. Můžu porovnávat mezi ním, Méďou Pusíkem, Bumíkem a Sluníčkem a mně osobně se zdá úplně nejlepší. Dceři se taky moc líbí, i celému příbuzenstvu. 🙂 U ostatních časopisů byla vždy nějaká menší nebo větší nevýhoda, vada, Puntík je ale pro naši čtyřleťačku naprosto dokonalý!:)

 4. Vypadá to docela inteligentně 🙂

 5. U nas taky frčí. Kluci maj moc rádi, starší pak i Raketu.

Komentář

Vyhledávání

Najdete nás na Facebooku

Doporučujeme knížku

Ahoj hrdino