Vítejte ! [ Přihlášení Instagram

Puntík. Časopis pro nejmenší děti

Doporučujeme 20.7.2017

Na samém konci června se na stáncích objevil nový časopis pro děti. Věděla jsem o tom předem a nedočkavě jsem se hrnula do trafiky, sotva jsem Prcka ráno předala paní učitelce ve školce. V trafice Puntík nebyl, zato na poště měli. Jak se nám první vydání – letní dvoučíslo – líbí?

V první řadě bych měla upozornit, že Prcek už nejeden dětský časopis držel v ruce. Sluníčko, Mateřídoušku, Hranu, Prďáckej časák a samozřejmě i všeobecně velebenou Raketu. A… nic. Nezaujalo. Prolistoval, pokýval hlavou, odložil.

A pak přišel Puntík. Časopis pro děti od dvou do šesti let – a našemu čtyřleťákovi zjevně sedl jako ulitý. Za poslední dva týdny jsem hned několikrát (!) slyšela větu „Mami, budeme si číst Puntíka, jo?“ Nadšeně ukazuje pestrobarevný časopis prarodičům, kamarádce ze sousedství i bratránkovi z Plzně. Hrdě předvádí papírovou ponorku Andrey Popprové s brčkem coby periskopem, kterou jsme si hned po prvním prohlížení vystřihli a slepili.

Zato parádního kocoura si Prcek zprvu vystřihnout odmítl, protože na druhé straně je příběh Dina a Saury nakreslený ilustrátorkou Vendulou Hegerovou, o který se nechtěl připravit. Takže to dopadlo tak, že momentálně máme doma časopisy hned dva. To abychom mohli stříhat a lepit do aleluja. A jde to parádně, protože časopis je celý vytištěný na pevnějším papíře – zkrátka je ušitý menším dětem přímo na míru.

Já jsem si nejvíc oblíbila roztomilý komiks MYliŠÁCI od Anety Žabkové, doplněný na následující straně labyrintem plným zvířátek.

Taky se mi velmi zamlouvá příběh o Tobíkovi a Bibi, kteří si nechtěli uklízet hračky, obohacený o stránku s jednoduchými, ale zábavnými úkoly pro malé čtenáře.

Prcka taky moc baví. Ale mám dojem, že úplně nejradši má dvoustranu plnou nesmyslů, které vévodí postavičky Lízy a Pupíka, jež jste dříve vídali v časopisu Sluníčko.

Ono je to totiž tak: za celým časopisem Puntík stojí Eva Bavorová – zkušená bývalá šéfredaktorka Sluníčka, které ovšem před časem přešlo z Mladé fronty pod jiný vydavatelský dům. Pro ty, kdo si v poslední době stěžovali (a nebylo jich v internetových diskusích málo), že Sluníčko už není takové, jaké bývalo dřív, mám tedy skvělou zprávu: Eva Bavorová se letos vrátila do Mladé fronty, aby založila nový časopis pro ty nejmenší… A do Puntíku pozvala hned několik osvědčených autorů a ilustrátorů, které jste na stránkách Sluníčka vídali.

Jestli vás Puntík zaujal, můžete si ho detailněji prohlédnout v tomto videu. My ho rozhodně doporučujeme a vypadá to, že první číslo slaví i v jiných domácnostech velký úspěch, protože právě v těchto dnech probíhá jeho dotisk. Proto, pokud Puntík nemůžete nikde sehnat, pár dní vydržte – od 4. srpna už by měl zase být na poštách a v trafikách k dostání. A pak už se všichni budeme těšit na zářijové číslo, které má vyjít 24. srpna! Tuším, že budeme opět potřebovat dva výtisky…

 

7 Odpovědi to “Puntík. Časopis pro nejmenší děti”

 1. Klári na 8.8.2017 @ 12:55

  U nás taky časáky pohořívaj, hlavně Raketa, ta si ani neškrtla, ale ta si škrtá jen u dětí blogerek, u jiných ne:-)
  Jakžtakž zaujalo Sluníčko, o Puntíkovi jsem neslyšela a ani neviděla, tady ho asi neobjednali.

 2. Zuzana na 25.8.2017 @ 21:54

  Aha, tak proto mi Puntík nepřišel oproti Sluníčku nijak zvlášť inovativní! Říkala jsem si, stejní ilustrátoři, podobná skladba… Jako jo, ušel, akorát vystřihování jsme museli odložit, protože to chtělo přečíst to, co je na druhé straně. Raketa se moc líbila mě, ale starší děti jsou na ni už docela velké, nejmladší mi zase připadala malá, takže posouzení dětí u nás není ideální.

 3. Dobrý den, tak za nás Puntík taky super. Můžu porovnávat mezi ním, Méďou Pusíkem, Bumíkem a Sluníčkem a mně osobně se zdá úplně nejlepší. Dceři se taky moc líbí, i celému příbuzenstvu. 🙂 U ostatních časopisů byla vždy nějaká menší nebo větší nevýhoda, vada, Puntík je ale pro naši čtyřleťačku naprosto dokonalý!:)

 4. Vypadá to docela inteligentně 🙂

 5. U nas taky frčí. Kluci maj moc rádi, starší pak i Raketu.

Komentář

 • LISTUJEME: Víš, co má v plínce myš?

  od na 15.6.2016 - 12 Komentáře

  Prcek z plen nespěchal. Já byla taky v klidu. Jenže pak ho přijali do školky. V našem společném životě se tak loni na jaře objevil první deadline a já jsem zareagovala tak, jak mívám v podobných situacích ve zvyku. Nakoupila jsem odbornou literaturu. Včetně téhle publikace. Co si o ní myslím?

 • Pop-up leporela, která budou vaše děti milovat

  od na 4.9.2016 - 6 Komentáře

  Prostorová leporela Rudolfa Lukeše plná zvířátek vznikla před dlouhými desetiletími. U nás ovšem letos vychází úplně poprvé. Proč? Protože jejich autor kdysi roztrhal přihlášku do KSČ. Ale teď jsou tady. A jsou nádherná.

 • Ema Naopak. Nikdy nezapomeneme! <3

  od na 1.3.2016 - 8 Komentáře

  Tahle knížka byla jako zjevení. Poté, co u nás v polovině osmdesátých let vyšla, získala si srdce snad všech malých čtenářů. Jednoduchá, vtipná, chytrá. Prostě Ema. Co je na ní tak neobyčejného? 

 • Říkanky celé bílé. Památka na Josefa Křešničku

  od na 24.3.2015 - 7 Komentáře

  Zima oficiálně skončila a ani letos jsme si sněhu moc neužili. Ale aby se neřeklo, že jsem nevděčná, na rozloučenou s ní vám ukážu jedno nádherné zimní leporelo. A především jeho autora. Josef Křešnička, v té době noční hlídač v JZD, psal pro děti rád. Hodně. A krásně.

 • Vánoční punč 2016. Ochutnejte a vyhrajte si kopu knížek pod stromeček!

  od na 1.12.2016 - 38 Komentáře

  Po roce je tu zas! Prosinec a s ním náš Vánoční punč. Adventní soutěž o ty nejkrásnější knížky, která se už loni setkala s velikým ohlasem. Jenže letos jsme se nějak víc rozjeli, a tak toho pro vás máme opravdu plný kotel. Chtěli byste vyhrát skvělé Mapy, Hravouku nebo Horáčkovu The Greedy Goat? Zkuste štěstí!

Vyhledávání

Najdete nás na Facebooku

… a zákulisí blogu poodhalujeme na Instagramu

Doporučujeme knížku

Ahoj hrdino