Vítejte ! [ Přihlášení Instagram

The Greedy Goat. Horáčkova Nenažraná koza je tady!

Doporučujeme, Giveaway 15.8.2016

Na začátku prázdnin vyšla Petru Horáčkovi nová knížka. The Greedy Goat. A protože jsem horáčkofil, měla jsem ji už od května předobjednanou. Od okamžiku, kdy dorazila, ji s Prckem minimálně jednou denně čteme. Nejradši má pochopitelně tu stránku, kde zmlsaná koza spásá z prádelní šňůry farmářovy puntíkované trenýrky.

greedy-goat

„To je od pana Holáčka?“ zpozorněl Prcek, který neomylně poznal svého oblíbeného ilustrátora, jakmile zmerčil novou knížku na stole. Petra Horáčka navíc loni krátce potkal osobně a namaloval mu obrázek. Od té doby, kdykoli zasedne ke stolku s temperami nebo vodovkami, vyžaduje, abych výsledné dílo „panu Holáčkovi“ poslala. Nemá smysl mu to do Británie, kde žije a tvoří, sunout po jednom, takže už tu mám nashromážděný pěkný štůsek…

greedy-goat_in_2

The Greedy Goat je po Blue Penguin další z Horáčkových knih, která vlastně vznikla v Česku. Petr Horáček totiž pravidelně jezdí na prázdniny doprostřed krásného kusu přírody na Příbramsku. Odpočívá, maluje a přemýšlí nad novými náměty. „Někdy jsem tam celé týdny sám a společnost mi dělají jen jelen z lesa a koza,“ napsal před časem autor na svém blogu. „Ta koza přicházívá na návštěvu z nedaleké farmy. Kozy bývají většinou zvědavé a nezbedné. A tahle není výjimkou. Všude vleze a všechno sežere. Musím ji vyhánět ze zahrady od zeleniny i květin. Utíká a předstírá, jak jsem ji vystrašil, ale sotva se otočím, je zpět.“ Tahle koza je zkrátka až tak vlezlá, že se jí jednoho dne podařilo procpat se až mezi Horáčkovy skicy nové dětské knížky.

greedy-goat_in_3

A tak vznikl příběh o mlsné koze, která sežere pejskovi jeho snídani, prasátku jeho oběd, farmářově dcerce botu…

greedy-goat_in_4

… a samotnému farmáři už zmiňované trenky. „Hned od začátku sem věděl, že v knize musí být obrázek kozy požírající boxerky,“ líčí Petr Horáček. „A taky jsem věděl, že když sníte boxerky, nebude vám po nich dobře. A že tomu, komu patřily, budou chybět.“ Následkem nezřízené konzumace koza zrudne, zmodrá, zežloutne a zezelená, takže děti si parádně procvičí barvy.

greedy-goat_in_5

Knížka malé čtenáře potrénuje i ve znalosti dnů v týdnu – to když popisuje postupné uzdravování té všežravé uličnice. V pondělí se jí přestala motat hlava, v úterý ustalo rašplování v břiše… Prcek má nejradši čtvrtek, protože ve čtvrtek koza mohutně krkla. A sobotě vytrvale říká „šestek“, protože mu to po pátku přijde logičtější.

greedy-goat_in_6Ale kdo čeká, že se koza z celého zážitku poučila, bude zklamán. Sotva se totiž oklepala, zahlédla na hnoji farmářovy holinky… A dál si to jistě dovedete představit.

greedy-goat_in_7

A víte, co tu pro vás na závěr mám? Soutěž o dva výtisky The Greedy Goat a o arch samolepek s motivy knížek Petra Horáčka přímo od nakladatelství Walker Books z Londýna, které věnoval e-shop Angličtina-hry.cz!

the-greedy-goat_vyhry

Stačí do čtvrteční půlnoci zodpovědět soutěžní otázku na adresu lucie(zavináč)knihydetem.cz. Výhry získá 10., 20. a 30. správná odpověď. Nač se ptám?

Kolik v internetovém knihkupectví Angličtina-hry.cz Horáčkova novinka The Greedy Goat stojí?

A) 450 Kč                               B) 415 Kč

Nápovědu najdete přímo zde. Do předmětu mailu prosím napište KOZA. Na výhru není právní nárok, soutěž pořádáme pro radost nás všech. Jména všech tří šťastných výherců oznámíme v pátek 19. srpna na našem Facebooku. Hodně štěstí!

 

7 Odpovědi to “The Greedy Goat. Horáčkova Nenažraná koza je tady!”

 1. xarra246 na 15.8.2016 @ 7:54

  Horáčkove knihy sú aj u nás v topke a táto vyzerá byť obzvlášť vtipná. Páči sa mi aj ten nápad s farbami a dňami v týždni. Že šestek. To môže vymyslieť len niekto, kto naozaj rozumie deťom 🙂

  • Lucie na 15.8.2016 @ 9:34

   Šestek vymyslel Prcek, nějak neohrabaně jsem se vyjádřila 🙂 Knížka je pochopitelně v angličtině…

 2. Dobrý den,děkuji za námět! Knížky pana Horáčka se mi moc líbí a stále nechápu proč jich vychází v češtině tak málo:-( Chtěla bych dvouleté dceři pořídit anglické, ale nevím jak bude chápat, když budu číst anglicky. Na angličtinu nechodí a nikdy ji neslyšela. Vyprávíte příběh i česky nebo jak anglickými knihami u takto malých dětí?

  • Já normálně rovnou překládám. Čtu, jako by to tam bylo napsané česky. Ale mám i jednoho kamaráda, jehož malá dcerka si angličtinu zamilovala a dokonce ji při předčítání vyžaduje. Zkuste, uvidíte, jak to bude u vás.

 3. Kateřina Jančaříková na 14.8.2020 @ 10:37

  Škoda, že se ilustrátor nepodíval na kozu, když ji maloval 🙁

Komentář

 • LISTUJEME: Víš, co má v plínce myš?

  od na 15.6.2016 - 12 Komentáře

  Prcek z plen nespěchal. Já byla taky v klidu. Jenže pak ho přijali do školky. V našem společném životě se tak loni na jaře objevil první deadline a já jsem zareagovala tak, jak mívám v podobných situacích ve zvyku. Nakoupila jsem odbornou literaturu. Včetně téhle publikace. Co si o ní myslím?

 • Pop-up leporela, která budou vaše děti milovat

  od na 4.9.2016 - 6 Komentáře

  Prostorová leporela Rudolfa Lukeše plná zvířátek vznikla před dlouhými desetiletími. U nás ovšem letos vychází úplně poprvé. Proč? Protože jejich autor kdysi roztrhal přihlášku do KSČ. Ale teď jsou tady. A jsou nádherná.

 • Ema Naopak. Nikdy nezapomeneme! <3

  od na 1.3.2016 - 8 Komentáře

  Tahle knížka byla jako zjevení. Poté, co u nás v polovině osmdesátých let vyšla, získala si srdce snad všech malých čtenářů. Jednoduchá, vtipná, chytrá. Prostě Ema. Co je na ní tak neobyčejného? 

 • Říkanky celé bílé. Památka na Josefa Křešničku

  od na 24.3.2015 - 7 Komentáře

  Zima oficiálně skončila a ani letos jsme si sněhu moc neužili. Ale aby se neřeklo, že jsem nevděčná, na rozloučenou s ní vám ukážu jedno nádherné zimní leporelo. A především jeho autora. Josef Křešnička, v té době noční hlídač v JZD, psal pro děti rád. Hodně. A krásně.

 • Vánoční punč 2016. Ochutnejte a vyhrajte si kopu knížek pod stromeček!

  od na 1.12.2016 - 38 Komentáře

  Po roce je tu zas! Prosinec a s ním náš Vánoční punč. Adventní soutěž o ty nejkrásnější knížky, která se už loni setkala s velikým ohlasem. Jenže letos jsme se nějak víc rozjeli, a tak toho pro vás máme opravdu plný kotel. Chtěli byste vyhrát skvělé Mapy, Hravouku nebo Horáčkovu The Greedy Goat? Zkuste štěstí!

Vyhledávání

Najdete nás na Facebooku

… a zákulisí blogu poodhalujeme na Instagramu

Doporučujeme knížku

Ahoj hrdino