Vítejte ! [ Přihlášení Instagram

LISTUJEME: Víš, co má v plínce myš?

Listujeme 15.6.2016

Prcek z plen nespěchal. Já byla taky v klidu. Jenže pak ho přijali do školky. V našem společném životě se tak loni na jaře objevil první deadline a já jsem zareagovala tak, jak mívám v podobných situacích ve zvyku. Nakoupila jsem odbornou literaturu. Včetně téhle publikace. Co si o ní myslím?

vis-co-ma-v-plince-mys_1

Že po textové stránce stojí za starou bačkoru. Přesto po Víš, co má v plínce myš? rodiče v internetových diskusích prahnou a je beznadějně vyprodaná. I když se podle mých informací nakladatel snaží zařídit dotisk, v nejbližší době bude knížka k sehnání jen z druhé ruky nebo v knihovnách.

vis-co-ma-v-plince-mys_1_in

Nápad s bobky v plenkách oceňuji, ten není vůbec špatný. Rozhodně je to mnohem nápaditější než český pokus Kamarád nočníček, o kterém už jsem tu loni psala. Jenže v obou případech platí, že kdyby se autor nesnažil rýmovat, nadělal míň škody. Při předčítání vás čeká takové utrpení, že upřímně doporučuji se na to vykašlat a prostě si s dítětem vyprávět vlastními slovy, co na té které stránce ilustrace s odklápěcími plenkami vyobrazují.

vis-co-ma-v-plince-mys_1_in_2

 

vis-co-ma-v-plince-mys_1_in_2a

vis-co-ma-v-plince-mys_1_in_2b

 

vis-co-ma-v-plince-mys_1_in_3

vis-co-ma-v-plince-mys_1_in_3b

 

vis-co-ma-v-plince-mys_1_in_4

vis-co-ma-v-plince-mys_1_in_4b

 

vis-co-ma-v-plince-mys_1_in_5

vis-co-ma-v-plince-mys_1_in_5b

 

vis-co-ma-v-plince-mys_1_in_6

vis-co-ma-v-plince-mys_1_in_7

vis-co-ma-v-plince-mys_1_in_8Nevím, jak vypadá originální verze textu, kterou napsal sám ilustrátor knihy,  belgický výtvarník a držitel mnoha ocenění Guido Van Genechten. A ani netuším, kdo se skrývá za pseudonymem Hynek Vilém, jenž je autorem českého „přebásnění“. Ale jeho „si piš“ mne dodnes straší ve snu – a to už od doby, kdy jsme knihu s Prckem zkoušeli číst, utekl víc než rok.

vis-co-ma-v-plince-mys_1_in_9

A že by prohlížení knížky vedlo k odložení plen? Nevím jak jinde, ale dalo by se říct, že u nás mi na to tehdy Prcek hodil bobek. I když jsem se snažila, obrázek myšího trusu v nočníku ho nechával úplně chladným. Zato mě s oblibou zkoušel z barev jednotlivých nočníků, na kterých zvířátka na poslední dvoustraně trůní, a taky je počítal. No, aspoň něco.

A jakou máte s Víš, co má v plínce myš? zkušenost u vás?

15 komentářů to “LISTUJEME: Víš, co má v plínce myš?”

 1. Si piš! uch, ten text… myslela som, že je to len moje nedostatočné pochopenie českého jazyka. =)

 2. Míša na 15.6.2016 @ 13:20

  Včera jsem na tuto knihu náhodou narazila v knihovně a docela jsem zírala. Teda nevím, ale mě přijde prostě divná….vlastně hodně divná :).

 3. Hm, text žádná slává, ale pointa pěkná (dokud tedy céra nedomalovala myšce do plíny bobek, aby tam jako taky něco měla, aby jí to nebylo líto).

 4. neviem, mne ani ten napad nepride nejaky prilis originalny. tie hovienka mi az prilis pripominaju ehrlbruchoveho krtka…tato kniha podla mojho nazoru kazdopadne viac prispeje ku znalosti roznych druhov s prepacenim hovien nez k odplienkovaniu…to budete musiet poriesit inak 😉

  • You’ve really helped me unstadernd the issues. Thanks.

  • Pershendetje,Kjo diet eshte e shkelqyeshme!E kam mbajt para dy muajve dhe kam rene ne peshe 7 kg.Fillova ta mbaj per heren e dyte dhe fillov te humb peshe,por mu desht te nderprej ne diten e 9 sepse me ra te udhetoj.Deshta te ju pyes nese nderprehet dieta aka efekt te vazhdohet sipas radhes me ushqimin qe lejohet ne diet apo duhet filluar nga dita e par sipas receptit??faleminderit

 5. xarra246 na 16.6.2016 @ 1:15

  Takže teraz asi budeme za čudákov, no u nás táto kniha k odplienkovaniu pomohla veľmi 😀 + téma hovienok rozhodne zaujala. S textom súhlasím, nič moc, tiež som si vytvorila nejakú svoju verziu.

 6. A neprodala byste mi ji?
  Nebo někdo jiný, i poničenou, klidně s tím domalovaným hovínkem? 🙂
  Máme ji půjčenou z knihovny, už 2 měsíce, a brzy ji budeme muset vrátit…
  Sice co se týče nočníku, tak to s prckem též ani nehlo, ale má ji moc rád, každý den několikrát ji musíme zkouknout…

 7. Martina na 17.9.2016 @ 14:02

  Také bych koupila, pokud někomu neudělala radost 🙂 Pouze v pěkném stavu.

 8. Pro ty, kdo po knize stále touží, vyjde v září 2017 dotisk.

  Předobjednat lze formou přízpěvku na kampaň HIT HIT http://www.hithit.com/cs/project/3862/nove-ceske-vydani-knihy-vis-co-ma-v-plince-mys
  nebo na http://www.iumeni.cz

Komentář

 • Konečně zase jedno pěkné leporelo: Lesní školka!

  od na 21.11.2018 - 2 Komentáře

  Leporelo jsme na blogu neměli, ani nepamatuju. Není divu, Prcek roste a naše pozornost se přesunula k obrázkovým knihám. Takže když nedávno vyšla Lesní školka Andrey Popprové, pořídila jsem si ji hlavně pro sebe. A od té doby ji doporučuju, kudy chodím! Je totiž boží. 

 • Haló, haló, paní Kočko!

  od na 29.10.2018 - 0 Komentáře

  Dlouho jsem bratrům Slovákům záviděla jejich Haló, haló, pani Mačka!, takže když se objevila v edičním plánu českého nakladatelství Portál, bylo jasné, že tuhle knížku musíme mít. Vyšla letos v září a my jsme se na ni s Prckem hned vrhli. Jaká je?

Vyhledávání

Najdete nás na Facebooku

… a zákulisí blogu poodhalujeme na Instagramu

Doporučujeme knížku

Dinosaurium