Vítejte ! [ Přihlášení Instagram

LISTUJEME: Help! We Need a Title! aneb Nejvtipnější Tullet, jakého jste kdy viděli

Listujeme 29.8.2016

Tulletománie mě nijak zvlášť nezasáhla. Přiznávám, že nemáme doma ani Knížku, ani Barvy. Netvrdím, že nejsou hezké nebo že Hervé Tullet není kvalitní autor. Jenže já to prostě takhle mám. Když je něčeho všude plno, podvědomě se tomu vyhýbám.  A kdyby se teď začaly nosit rudé minisukně, just si oblíknu dlouhatánskou černou. No, ale pak jsem se šla podívat na nějaké knížky do Hamleys a tam měli tuhle záležitost.

help-we-need-a-title

Tulletovu hravou publikaci Help! We Need a Title! jsem si z Hamleys odvezla domů. A znovu a znovu se nad ní bavím. Vypráví o tom, jak to asi v knize může vypadat, když ještě není hotová. Nahrubo načrtnuté postavy si krátí čas pinkáním s míčem, dokud autor nevycizeluje zápletku a nevypiplá celek k dokonalosti. Jenže pak je překvapí nedočkavý čtenář…

help-we-need-a-title_in

help-we-need-a-title_in_1a

„Hele! Někdo na nás kouká!“

help-we-need-a-title_in_2„Kluci, pojďte se na něco mrknout! Jsou tu nějaký lidi! A otevřeli naši knížku!“

help-we-need-a-title_in_3

Postavičky v knize nevědí, co si počít. A tak volají na pomoc samotného autora, který zatím v ateliéru pracuje a pracuje.

help-we-need-a-title_in_4

help-we-need-a-title_in_5A tady začíná nejvtipnější část. Na scéně se objevuje sám Hervé Tullet. Jeden z nejvýznamnějších autorů a ilustrátorů dětských knih současnosti, který žije a tvoří v Paříži. Jeho knihy vynikají mírou interakce s malými čtenáři a tím, že dokážou děti zabavit na dlouhé hodiny. Ovšem pouze je-li knížka hotová! A to tahle, z jeho pohledu, není…

help-we-need-a-title_in_6

help-we-need-a-title_in_7„Jé, ahoj… Omlouvám se, ale tady nemůžete zůstat. Tahle knížka ještě není dokončená!“

help-we-need-a-title_in_8

Postavičky autora přemlouvají, aby zkusil vyšvihnout aspoň jednu krátkou pohádku, když už si čtenář jejich knížku vybral a otevřel…

help-we-need-a-title_in_9„Dobře, dobře, tak jednu. Jednu kratičkou pohádku. Ale pak už odsud zmizíte, jasné?“

help-we-need-a-title_in_story

Jenže ta jeho narychlo spíchnutá pohádka není nic moc. „Nic moc? Tak hele, jestli se vám to nelíbí, můžete si jít hledat pohádku někam jinam. Existuje přece spousta knížek, které už jsou hotové!!!“

help-we-need-a-title_in_10

help-we-need-a-title_in_11Ale než odejdete, ještě zhasněte lampičku… To mi připomíná našeho oblíbeného Jorgena Clevina a jeho kultovní knihu Jakub a Jáchym – tam Prcek taky moc rád dotykem prstíku na obrázek vypínače zhasíná Jáchymovi světlo, když jde spát.

help-we-need-a-title_in_13

Postavičky jsou ale naštěstí ke čtenáři o poznání vstřícnější a i když zjistí, že už nezbyly žádné stránky, alespoň se s ním mohutně loučí. A pak ještě následuje hravý „doslov“ o autorovi a jeho díle:

help-we-need-a-title_in_12

Jestli vás Help! We Need a Title! zaujalo, určitě si nenechte ujít tohle video britského nakladatelství Walker Books, kde Hervé Tullet svou originální knížku sám předčítá!

 

 

Jedna odpověď to “LISTUJEME: Help! We Need a Title! aneb Nejvtipnější Tullet, jakého jste kdy viděli”

 1. Hele ale ta Knížka od Tulleta je fakt dobrá. Koupila jsem ji Tarušce k Mikuláši a moc ji bavila. Nejdříve se divila, jak se ty puntíky pořád mění, a od druhé půlky knížky se pokaždé moc těšila, co nového tam bude. Spolupracovala dokonale. A když byl konec? Chtěla ťukat znovu. Ale vydrželo jí to jen do půlky, pak už zas byla děsně busy… 🙂

Komentář

 • Puntík. Časopis pro nejmenší děti

  od na 20.7.2017 - 1 Komentáře

  Na samém konci června se na stáncích objevil nový časopis pro děti. Věděla jsem o tom předem a nedočkavě jsem se hrnula do trafiky, sotva jsem Prcka ráno předala paní učitelce ve školce. V trafice Puntík nebyl, zato na poště měli. Jak se nám první vydání – letní dvoučíslo – líbí?

 • LISTUJEME: Ema ve školce

  od na 11.6.2017 - 3 Komentáře

  Minulý týden se v knihkupectvích konečně objevilo pokračování oblíbené knížky Ema Naopak. Vychází v češtině vůbec poprvé. Děti se opět mohou těšit hned na dva příběhy – na titulní Emu ve školce a následně ještě na Emu u doktora. Pojďte si s námi novinku prolistovat!

 • Pohozené kšandy kamaráda Standy

  od na 1.6.2017 - 0 Komentáře

  Nejnovější dětskou knížku z edice Políčko jsem si sama pro sebe vyhodnotila jako nejvtipnější záležitost, na kterou jsem narazila na celém letošním Světě knihy. Navíc jsem měla to štěstí, že jsem u stánku potkala ilustrátorku Anetu Žabkovou a mohla se tak o Pohozených kšandách kamaráda Standy dozvědět spoustu podrobností.

 • Lily a Momo. Nádherná knížka o přátelství

  od na 29.6.2017 - 0 Komentáře

  Slovenské ilustrátorky Kataríny Macurové jsem si poprvé všimla v okamžiku, kdy jsem v knihkupectví spatřila její bilderbuch Kde je ten pravý balon. Do povědomí českých rodičů se dostala také knížkou Proč nekveteš? Nyní přichází s okouzlujícím počinem Lily a Momo.

Vyhledávání

Najdete nás na Facebooku

… a zákulisí blogu poodhalujeme na Instagramu

Novinka pro děti od 4 let

Nakladatelství Naše kniha