Vítejte ! [ Přihlášení Instagram

The Greedy Goat. Horáčkova Nenažraná koza je tady!

Doporučujeme, Giveaway 15.8.2016

Na začátku prázdnin vyšla Petru Horáčkovi nová knížka. The Greedy Goat. A protože jsem horáčkofil, měla jsem ji už od května předobjednanou. Od okamžiku, kdy dorazila, ji s Prckem minimálně jednou denně čteme. Nejradši má pochopitelně tu stránku, kde zmlsaná koza spásá z prádelní šňůry farmářovy puntíkované trenýrky.

greedy-goat

„To je od pana Holáčka?“ zpozorněl Prcek, který neomylně poznal svého oblíbeného ilustrátora, jakmile zmerčil novou knížku na stole. Petra Horáčka navíc loni krátce potkal osobně a namaloval mu obrázek. Od té doby, kdykoli zasedne ke stolku s temperami nebo vodovkami, vyžaduje, abych výsledné dílo „panu Holáčkovi“ poslala. Nemá smysl mu to do Británie, kde žije a tvoří, sunout po jednom, takže už tu mám nashromážděný pěkný štůsek…

greedy-goat_in_2

The Greedy Goat je po Blue Penguin další z Horáčkových knih, která vlastně vznikla v Česku. Petr Horáček totiž pravidelně jezdí na prázdniny doprostřed krásného kusu přírody na Příbramsku. Odpočívá, maluje a přemýšlí nad novými náměty. „Někdy jsem tam celé týdny sám a společnost mi dělají jen jelen z lesa a koza,“ napsal před časem autor na svém blogu. „Ta koza přicházívá na návštěvu z nedaleké farmy. Kozy bývají většinou zvědavé a nezbedné. A tahle není výjimkou. Všude vleze a všechno sežere. Musím ji vyhánět ze zahrady od zeleniny i květin. Utíká a předstírá, jak jsem ji vystrašil, ale sotva se otočím, je zpět.“ Tahle koza je zkrátka až tak vlezlá, že se jí jednoho dne podařilo procpat se až mezi Horáčkovy skicy nové dětské knížky.

greedy-goat_in_3

A tak vznikl příběh o mlsné koze, která sežere pejskovi jeho snídani, prasátku jeho oběd, farmářově dcerce botu…

greedy-goat_in_4

… a samotnému farmáři už zmiňované trenky. „Hned od začátku sem věděl, že v knize musí být obrázek kozy požírající boxerky,“ líčí Petr Horáček. „A taky jsem věděl, že když sníte boxerky, nebude vám po nich dobře. A že tomu, komu patřily, budou chybět.“ Následkem nezřízené konzumace koza zrudne, zmodrá, zežloutne a zezelená, takže děti si parádně procvičí barvy.

greedy-goat_in_5

Knížka malé čtenáře potrénuje i ve znalosti dnů v týdnu – to když popisuje postupné uzdravování té všežravé uličnice. V pondělí se jí přestala motat hlava, v úterý ustalo rašplování v břiše… Prcek má nejradši čtvrtek, protože ve čtvrtek koza mohutně krkla. A sobotě vytrvale říká „šestek“, protože mu to po pátku přijde logičtější.

greedy-goat_in_6Ale kdo čeká, že se koza z celého zážitku poučila, bude zklamán. Sotva se totiž oklepala, zahlédla na hnoji farmářovy holinky… A dál si to jistě dovedete představit.

greedy-goat_in_7

A víte, co tu pro vás na závěr mám? Soutěž o dva výtisky The Greedy Goat a o arch samolepek s motivy knížek Petra Horáčka přímo od nakladatelství Walker Books z Londýna, které věnoval e-shop Angličtina-hry.cz!

the-greedy-goat_vyhry

Stačí do čtvrteční půlnoci zodpovědět soutěžní otázku na adresu lucie(zavináč)knihydetem.cz. Výhry získá 10., 20. a 30. správná odpověď. Nač se ptám?

Kolik v internetovém knihkupectví Angličtina-hry.cz Horáčkova novinka The Greedy Goat stojí?

A) 450 Kč                               B) 415 Kč

Nápovědu najdete přímo zde. Do předmětu mailu prosím napište KOZA. Na výhru není právní nárok, soutěž pořádáme pro radost nás všech. Jména všech tří šťastných výherců oznámíme v pátek 19. srpna na našem Facebooku. Hodně štěstí!

 

6 komentářů to “The Greedy Goat. Horáčkova Nenažraná koza je tady!”

 1. xarra246 na 15.8.2016 @ 7:54

  Horáčkove knihy sú aj u nás v topke a táto vyzerá byť obzvlášť vtipná. Páči sa mi aj ten nápad s farbami a dňami v týždni. Že šestek. To môže vymyslieť len niekto, kto naozaj rozumie deťom 🙂

  • Lucie
   Lucie na 15.8.2016 @ 9:34

   Šestek vymyslel Prcek, nějak neohrabaně jsem se vyjádřila 🙂 Knížka je pochopitelně v angličtině…

 2. Dobrý den,děkuji za námět! Knížky pana Horáčka se mi moc líbí a stále nechápu proč jich vychází v češtině tak málo:-( Chtěla bych dvouleté dceři pořídit anglické, ale nevím jak bude chápat, když budu číst anglicky. Na angličtinu nechodí a nikdy ji neslyšela. Vyprávíte příběh i česky nebo jak anglickými knihami u takto malých dětí?

  • Lucie

   Já normálně rovnou překládám. Čtu, jako by to tam bylo napsané česky. Ale mám i jednoho kamaráda, jehož malá dcerka si angličtinu zamilovala a dokonce ji při předčítání vyžaduje. Zkuste, uvidíte, jak to bude u vás.

Komentář

 • Konečně zase jedno pěkné leporelo: Lesní školka!

  od na 21.11.2018 - 2 Komentáře

  Leporelo jsme na blogu neměli, ani nepamatuju. Není divu, Prcek roste a naše pozornost se přesunula k obrázkovým knihám. Takže když nedávno vyšla Lesní školka Andrey Popprové, pořídila jsem si ji hlavně pro sebe. A od té doby ji doporučuju, kudy chodím! Je totiž boží. 

 • Haló, haló, paní Kočko!

  od na 29.10.2018 - 0 Komentáře

  Dlouho jsem bratrům Slovákům záviděla jejich Haló, haló, pani Mačka!, takže když se objevila v edičním plánu českého nakladatelství Portál, bylo jasné, že tuhle knížku musíme mít. Vyšla letos v září a my jsme se na ni s Prckem hned vrhli. Jaká je?

Vyhledávání

Najdete nás na Facebooku

… a zákulisí blogu poodhalujeme na Instagramu

Doporučujeme knížku

Dinosaurium