Vítejte ! [ Přihlášení Instagram

Dlouhá cesta. Petr Horáček poprvé exkluzivně česky!

Doporučujeme 13.11.2017

„Tak jak se ti to líbilo?“ zeptala jsem se po zaklapnutí knihy Prcka. „Dobže se mi to líbilo,“ pokýval uznale hlavičkou. Konečně je to tady. Petrovi Horáčkovi vychází knížka v češtině a Česko je první zemí na světě, kde si děti mohou Dlouhou cestu přečíst. Jestli chcete svým dětem koupit pod stromeček jen jednu knížku, neváhejte a sáhněte po téhle.

O tom, že se Horáčkova knížka o trpaslíkovi Františkovi chystá, jste se tady na blogu už před časem mohli dočíst. S napětím jsme sledovali kampaň knihkupectví Pinwheels na HITHITu a radovali se, když se podařilo s předstihem vybrat cílovou částku a bylo jasné, že to klapne. A tak se posléze z Pinwheels stalo nejen skvělé dětské knihkupectví, ale také nakladatelství. Kniha Dlouhá cesta je od minulého týdne na světě!

Petr Horáček, světoznámý autor a ilustrátor, který dlouhá léta žije v Británii, tak v těchto dnech prožívá malý splněný sen. Vyšla mu další dětská knížka v češtině a na rozdíl od těch čtyř předchozích nemá ani náznakem ošizený formát. Naopak. Je nádherná a velká. Ono když máte tak okouzlující ilustrace obsahující místy opravdu maličkého trpaslíka, ani nelze jinak. V úsporném formátu, v jakém u nás vychází třeba Papuchalk Petr, by se trpaslík ztratil.

Prcek si hlavní postavu, trpaslíka Františka, který se vydává na pěší pouť světem, okamžitě oblíbil. Nejvíc se mu líbilo sledovat, jak za sebou František na každém místě, které navštívil, nechává rozkvetlou kytičku. I když je to nehostinný les nebo poušť.

Vidíte? František vychází z temného lesa a jak ho nechává za zády, hustým tmavým porostem probleskují pestré květiny.

Dvoustrana, na níž František kráčí po Karlově mostě, se ihned stala mou nejoblíbenější. A protože Praha je Horáčkovým rodným městem, věřím, že si tuto ilustraci při práci na knize obzvlášť užil.

A nemůžu se ubránit pocitu, že celé to téma cestování po světě a návratu domů je pro Petra Horáčka hodně osobní. Do Čech několikrát do roka jezdí na prázdniny, nikdy na ně nezanevřel, i když zdejší nakladatelé se – zejména z finančních důvodů – nikdy nepředháněli, který z nich mu vydá knihu.

Málem bych zapomněla zmínit originální předsádku, která vypadá, jako by se při své pouti trpaslík František prošel i autorovi po pracovním stole. Je to originální a vskutku „horáčkovský“ nápad. Ke zpracování knihy mám vlastně jen jednu výtku – obálka v matném provedení je moc hezká, nepůsobí ani trochu lacině, jak tomu občas bývá u těch lesklých, ale bohužel, dost snadno se „ochodí“. Třikrát jsem knížku vezla v tašce a její rohy už nejsou modré, ale odřené do bíla… Počítejte tedy s tím, že na Dlouhé cestě bude nejspíš brzy trochu vidět, jak moc si ji vaše ratolesti oblíbily. Naopak matné stránky uvnitř byly skvělá volba.

A ještě dobrá zpráva na závěr! Chtěli byste se s autorem potkat? Budete mít brzy možnost! Petr Horáček totiž bude součástí programu na blížícím se festivalu mini! Radím vám dobře, rozhodně si ho nenechte ujít – ať už knížku máte doma, právě teď se chystáte ji předobjednat (tady) nebo o ní teprve uvažujete.

 

Komentář

 • Je to tady: Vánoční punč. Už potřetí!

  od na 3.12.2017 - 52 Komentáře

  Již se nám z toho stala taková pěkná tradice. Každoročně v prosinci si díky naší spolupráci, která nezná hranic, můžete na blozích Knihy dětem, Malý Pampúch a Čítajme si spolu vyhrát hromady knih pod stromeček! A ani letošní rok nebude výjimkou. Mrkněte se, co a jak můžete získat právě tady a teď!

 • LISTUJEME: Jakub a Jáchym. Interaktivní zázrak z minulého století

  od na 3.10.2017 - 3 Komentáře

  Jakuba a Jáchyma jsem neznala. Až se jednou má kamarádka zmínila o tom, že je jako malá měla v oblibě. Zkusila jsem je koupit Prckovi a byla to trefa do černého. Od té chvíle čteme Jakuba a Jáchyma pravidelně a myslím, že se nám nikdy neomrzí.

 • Dlouhá cesta. Petr Horáček poprvé exkluzivně česky!

  od na 13.11.2017 - 0 Komentáře

  „Tak jak se ti to líbilo?“ zeptala jsem se po zaklapnutí knihy Prcka. „Dobže se mi to líbilo,“ pokýval uznale hlavičkou. Konečně je to tady. Petrovi Horáčkovi vychází knížka v češtině a Česko je první zemí na světě, kde si děti mohou Dlouhou cestu přečíst. Jestli chcete svým dětem koupit pod stromeček jen jednu knížku, […]

 • Zubr si hledá hnízdo. Skutečný podzimní poklad

  od na 27.10.2017 - 2 Komentáře

  Zubr je náš nejmilejší úlovek z letošního Tabooku. Je to ideální knížka pro podzimní předčítání. Věděli jste například, kdo jsou to tukoni a co je jejich posláním? Zubra jsme zhltli hned první večer a moc se pobavili. Takže jsem neodolala pokušení kontaktovat autorku a vyptat se jí na podrobnosti.

Vyhledávání

Najdete nás na Facebooku

… a zákulisí blogu poodhalujeme na Instagramu

Doporučujeme pod stromeček

Dlouhá cesta